Ben kimim?

1962 yılında Almanya’da doğdum. Biri erkek, biri kız iki çocuğum ve bir torunum var. 

1992-1995 yılları arasında “Doğal Tedavi Uzmanı” (sadece Almanya’da geçerli olan “heilpraktiker” mesleği) eğitimimi Almanya Berlin’deki Samuel Hahnemann Özel Tıp Okulu’nda aldım. Anatomi, fizyoloji, patoloji ve psikolojinin yanı sıra, temel dersler olan homeopati, fitoterapi, akupunktur, refleksoloji, shiatsu ve farklı masaj teknikleri ve beden çalışmaları alanında dersler aldım.  

1995 yılında Alman Sağlık Bakanlığından “Doğal Tedavi Uzmanı” lisansımı aldım. 
8 yıl boyunca Berlin’de kendi kliniğimde homeopati ve masaj üzerine çalıştım. 2000-2003 yılları arasında, uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele eden bir vakıfta masaj dersleri verdim. Uyuşturuculardan ve psikotik ilaçlardan kurtulmaya çalışan insanlara “detoxification” kulak akupunkturu uyguladım. Ayrıca homeopati, doğal tedavi ve aşı üzerine workshoplar ve seminerler düzenledim. 

2004 yılının yazında, 1984-1989 yılları arasında yaşadığım Türkiye’ye bir geri dönme kararı aldım. Ekim 2005’den beri İstanbul’da Yogaşala, Zeytinburnu Tıbbı Bitkiler Bahçesi ve Galata Şifahanesi gibi yerlerde klasik ve derin bağ doku masaj kursları veriyorum. 2007’den beri İstanbul ve başka illerde ayrıca Refleksoloji kursları ve 2009 yılından beri İstanbul ve Berlin’de “Tetik Nokta ile Tedavi” kursları vermeye başladım. Tetik nokta masajı 15 yıldan beri günlük işimin en önemli parçasıdır. 

Aralık 2014’te Berlin’de Dorn Metodu ve Breuss Masajı seminerlerine katıldım. 

Temmuz 2014’den beri Türkiye’de ilk defa gerçekleşen ‘Somatic Experience’ eğitimine katıldım. Aralık 2016’da “Travma Terapisti” olarak mezun oldum, Şubat 2018 SEP sertifikası

Ağustos 2018’den beri Trauma Release Exercises Provider/ Kolaylaştırıcı

Almanca, Türkçe ve İngilizce biliyorum. Türkiye’deki eğitimlerimi Türkçe olarak veriyorum.